BIOGRAFIA           ZESPOŁY  i  PROJEKTY            DYSKOGRAFIA            MEDIA           KONTAKT

 

ORCHESTRA:  

Orkiestra Józefa Eliasza powstała w 1982 roku. Przez dziesięć lat grała muzykę taneczną na ekskluzywnych statkach wycieczkowych, ale również akompaniowała wielu artystom z całego świata. Będąc w prawie wszystkich regionach kuli ziemskiej, i odwiedzając różne kraje, spotykała odmiany muzyki, które dziś można znaleźć w repertuarze orkiestry. Wiele granych dziś utworów pochodzi więc z Brazylii (samba, bossa-nova), Karaibów (cza-cza, rumba), czy ameryki północnej (Glen Miller - style), co nadaje orkiestrze olbrzymią różnorodność stylistyczną.


Od 1992 roku „Eliasz Orchestra” zaczęła prowadzić systematyczną działalność artystyczną w Polsce. Od tego czasu brała udział w wielu prestiżowych imprezach i festiwalach. Ale nie tylko, bo nabyte za granicą doświadczenie, w połączeniu z obowiązującym repertuarem polskim, pozwala orkiestrze brać udział także w balach, bankietach i koncertach. 

 

Dziś, oprócz repertuaru tanecznego, orkiestra posiada kilka cieszących się ogromną popularnością programów koncertowych. Najnowszy z nich, pt. „BLUES BROTHERS SHOW”,  był już wielokrotnie prezentowany między innymi na Festiwalu Zaduszki Jazzowe w Krakowie, czy w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Z programem tym orkiestra brała także udział w trasach koncertowych na terenie Europy, podczas których cztery instrumenty dęte, sekcja rytmiczna i dwoje wokalistów urzekła widzów bogatym, naturalnym brzmieniem, tak rzadko spotykanym na współczesnych estradach.

 

Utwory dobierane do wszystkich programów „Eliasz Orchestra” zawsze są wcześniej starannie przygotowywane, łącznie z własną aranżacją.