BIOGRAFIA           ZESPOŁY  i  PROJEKTY            DYSKOGRAFIA             MEDIA           KONTAKT

 

ELJAZZ TRIO I SOLIŚCI:

 

ELJAZZ TRIO:

 • ZBIGNIEW WROMBEL - kontrabas

 • ADAM WENDT - saksofon

 • JÓZEF ELIASZ - perkusja
   

 

 • ZBIGNIEW WROMBEL
  Muzyk – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami: Haliną Zimmermann i Justyną Szafran. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.
  Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych: gitarach cztero-, pięcio- i sześciostrunowych, progowych i bezprogowych oraz na kontrabasie akustycznym i elektrycznym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’ n’ bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.
  Jako muzyk studyjny nagrał wiele sesji z różnymi artystami. Lista artystów jest długa i zawiera także wokalistów muzyki pop takich jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, grupa Vox, Eleni, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Piotr Schulz, Gabriel Fleszar, Andrzej Cierniewski.
  Obok działalności koncertowej i studyjnej Zbigniew Wrombel często angażuje się w pracę dydaktyczną, prowadząc zajęcia na warsztatach muzycznych i jazzowych między innymi w Chodzieży, Puławach, Pułtusku.

 • JÓZEF ELIASZ
  Perkusista , leader wielu zespołów , załorzyciel i dyrygent Eljazz Big Bandu z którym zdobył kilka pestiżowych nagród w tym Złotą Tarkę na Miedzynarodowym Konkursie w Iławie.
  Nagrał wiele płyt , a największy sukces zdobyła „ W Rytmie Chopina „ , która otrzymała status „Platynowej Płyty“.
  Koncertuje w kraju i zagranicą w Filharmonii Narodowej , Filharmonii Bałtyckiej , Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova , Dworze Artusa i wielu innych. Współracuje z wybitnymi artystami , którymi są : Karen Edwards, Gunter Wehinger,
  Julian Jackson, Jan „Ptarszyn „ Wróblewski , Henryk Miśkiewcz, Lora Szafran, Zbigniew i Piotr Wrombel, Janusz Szrom, Bogdan Hołownia. Jest również dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu „Bydgoszcz Jazz Festival“.

 • ADAM WENDT