BIOGRAFIA           ZESPOŁY  i  PROJEKTY           DYSKOGRAFIA            MEDIA           KONTAKT

 

ELJAZZ BIG BAND:  

„ELJAZZ BIG BAND” został powołany do życia w maju 1999 r. przez Józefa Eliasza,  jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego. Do dzi¶ orkiestra brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach, m.in.: Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Występowała także w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Pomorskiej i Operze Nova w Bydgoszczy oraz wielu innych. Jest też laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

„Eljazz Big Band” systematycznie współpracuje ze znakomitymi muzykami, m.in.: Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lor± Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Mi¶kiewiczem, Maciejem Sikał±, czy Adamem Wendtem.

 

„Eljazz Big Band” ma również na swoim koncie wydawnictwo płytowe. To album pt. „Wspomiemia” przedstawiaj±cy piosenki okresu lat międzywojennych, do których partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje, tak w¶ród miło¶ników, jak i krytyków. Z programem tym orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych.

 

Najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym również bior± udział wybitni aranżerzy i soli¶ci, to jej najnowszy projekt – „W Rytmie Chopina”. To specjalnie wyselekcjonowany zestaw utworów Fryderyka Chopina napisanych na big band i orkiestrę symfoniczn±. Cało¶ć zaaranżowano tak, aby ukazać kunszt i piękno wielkiego kompozytora, ale w zupełnie innej, nowatorskiej szacie.

 

W swoim macierzystym, bydgoskim klubie „Eljazz” orkiestra występuje w czwartki, czym wpisuje się jako ważny symbol muzyczny miasta i regionu.